Наша адреса

вул. Б.Хмельницького, 99 м. Берегове, 90202 Тел/факс: (03141)2-34-40

Аварійна служба водоканалу (цілодобово!):
тел: 15-05 або (03141) 4-21-65
Hibabejelentési szolgálat
(Ivóvíz hálózati hibák, csőtörés csatornadugulás, szennyvízelöntés)
15-05 vagy (03141) 4-21-65 (a nap 24 órájában elérhető)

 

 

 

Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 р. внесено суттєві зміни в процедуру розгляду судових спорів між комунальними підприємствами і споживачами. Так, діючою ст. 96 Цивільного процесуального кодексу України передбачено розгляд справ про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги в порядку наказного провадження, для якого характерні такі особливості:

- такі справи розглядаються протягом 3-х днів з моменту винесення судом ухвали про відкриття наказного провадження;

- видача судового наказу проводиться без судового засідання і без виклику боржника для дачі пояснень;

- після видачі судового наказу суд відразу ж зобов’язаний повідомити боржника шляхом надання йому копії наказу;

- термін оскарження судового наказу – 10 днів;

- після закінчення оскарження наказу він вступає в законну силу;

- судовий наказ вважається доставленим боржнику навіть, якщо він був відсутній за вказаною адресою у момент вручення наказу.

Станом на 1 липня 2013 року ТОВ «Водоканал Карпатвіз» до суду передано позовні заяви на 22 боржників. Стосовно 16 з них уже видано судові накази і до таких боржників свої методи застосовує виконавча служба. Двоє з вищезазначених боржників вже повністю погасили заборгованість перед Водоканалом та стали добросовісними споживачами послуг. На майно 11 накладено арешт.

Окрім того, згідно ст. 382 Кримінального Кодексу України в Україні запроваджено кримінальну відповідальність фізичних осіб за невиконання рішень суду. Таке правопорушення карається штрафом від 500 до 1 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 3-х років.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку. Слід зауважити, що стягнення за виконавчими документами може бути звернено на будь-яке майно боржника, як на рухоме, так і нерухоме.

Чого ж досяг боржник не сплачуючи за надані йому послуги, за великим рахунком паразитуючи на добровільних платниках, яких більшість? Якщо суд виніс ухвалу про стягнення боргу і виконавча служба спрацює, то боржник: погасить борг, заплатить судові витрати по справі та понесе витрати на провадження виконавчих дій – виконавчий збір. Крім того, сума загального боргу перед Водоканалом при зверненні в суд автоматично зростає на розмір індексу інфляції та 3-х процентів річних, які нараховуються згідно із ст. 625 Цивільного кодексу України (а це приблизно 30% від наявної суми боргу).

Своєчасна сплата послуг Водоканалу є справою честі і совісті споживачів. До тих, хто їх втрачає, перетворюючись на боржника, якого фактично утримують добросовісні платники, Водоканал застосовуватиме всі дозволені законом види претензійної роботи, в тому числі і крайню міру – відключення за борги від централізованого водопостачання та водовідведення. Така міра вже застосована до низки абонентів і на черзі інші злісні неплатники.

 

Адміністрація ТОВ «Водоканал Карпатвіз»