Наша адреса

вул. Б.Хмельницького, 99 м. Берегове, 90202 Тел/факс: (03141)2-34-40

Аварійна служба водоканалу (цілодобово!):
тел: 15-05 або (03141) 4-21-65
Hibabejelentési szolgálat
(Ivóvíz hálózati hibák, csőtörés csatornadugulás, szennyvízelöntés)
15-05 vagy (03141) 4-21-65 (a nap 24 órájában elérhető)

Питання вартості води сьогодні єдуже актуальним, адже за кожен отриманий кубічний метр води необхідно сплатити5,14 грн., а відповідно до нових тарифів – 5,90 грн. Зростання є значним, алевоно цілком правомірне. Попередній тариф був затверджений з першого травняцього року. Проте, через довгу процедуру затвердження тарифів та зростаннявитрат на складові, вже в травні вони не перекривали витрати на наданнявідповідних послуг, що призводить до значних збитків.

 

Новий тариф сформований напідставі таких складових:

Основним складовим елементомтарифу є електроенергія. Для того, щоб подати споживачу 1 куб. м водиТовариство витрачає електроенергії вартістю 1,09 грн. Ця величина пояснюєтьсякількома факторами: по-перше, вода видобувається з артезіанських свердловинглибиною 100 м потужними насосами, що використовують ел.ен., по-друге,водопостачання є цілодобовим, що вимагає постійної роботи цих насосів.

З початку створення ТзОВ«Водоканал Карпатвіз» майже все застаріле обладнання було замінене на більшсучасне, було проведене оновлення низки виробничих споруд, що і привело дозростання такої складової тарифу як амортизація (0,82 грн.).

Але все це звичайно непрацюватиме без участі людини (оплата праці складає 1,39 грн., нарахування назаробітну плату – 0,53 грн.). Кваліфіковані працівники ТзОВ «ВодоканалКарпатвіз» дбають про те, щоб піднята з земних глибин вода була належним чиномочищена та знезаражена, щоб вона потрапила у кожен дім. Значним недоліком слугуютьстарі водопровідні мережі, які вже поросли осадом заліза та зношені до дір.Саме вони є причиною появи не зовсім чистої, а іноді і зовсім не чистої води укранах наших споживачів.

Для зменшення негативного впливу проривівводопровідної мережі на споживачів у товаристві передбачене цілодобовечергування. Ми готові реагувати на Ваші звернення і в день, і вночі (длядовідки: тел. диспетчерської служби водоканалу 15-05). Для реалізації збутових тапредставницьких функцій в нас функціонує абонентний відділ та адміністрація.Забезпечення цих двох відділів всім необхідним для роботи тягне за собоювитрати, які на тариф лягли такими значеннями: 0,24 грн. та 0,21 грн.відповідно.

І звичайно не слід забувати протакі витрати як на матеріали (як для знезалізнення та знезараження води, так ідля проведення ремонтів на водопровідній мережі та водопровідних інженернихоб’єктах), на паливно-мастильні матеріали та інші, що сукупно складають втарифі 0,33 грн.

На все вище вказане нараховується6,6% рентабельності та 20% ПДВ, що становить 0,31 грн. та 0,98 грн. відповідно.

Так і був отриманий плановийтариф у розмірі 5 грн. 90 коп.

Валерія Савчур

Головний економіст ТзОВ«Водоканал Карпатвіз»